Bireysel olarak yapılan piyano derslerimizin ilk amacı öğrencinin piyano kursu’na severek ve isteyerek gelmesini sağlayabilmektir. Eğer öğrenciye müziği, piyanoyu sevdirebilirsek başarı zaten kendiliğinden gelecektir. Müziği seven insan toplumu sever, yaşamı sever, eşsiz bir ruh gücü ve zenginliği kazanır. Enstrüman eğitimi, öğrencinin kişisel gelişiminde çok yönlü ve olumlu etkiler yaratır.

 

 

Alanlarında uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen keman kurslarımızın amacı öğrencilerimize müzik sevgisini aşılamak, müzik duygusunu geliştirmek ve beynin mantıksal işleyişini arttırmaktır.

Özel talep olmadığı taktirde bireysel olarak yapılan keman derslerimizde öğrencilerimize keman tarihçesi, nota ve ritim bilgileri, keman çalım teknikleri aktarılmaktadır. Her öğrencinin seviyesi uygun olarak oluşturulmuş programlarımız ile birlikte dünyada kabul görmüş seçkin keman eserlerini tanıtarak öğrencilerimizin iyi bir keman eğitimi alması başlıca amaçlarımızdandır.

Keman yaylı çalgılar ailesinden ve perdesiz bir enstrümandır. Kemanın perdesiz olma özelliğinden dolayı diğer enstrümanlara göre müzikal kulak daha da önem kazanmaktadır.

 

 

Bireysel özel ders şeklinde yapılan  Gitar kursu’nun ilk amacı öğrencinin müzik sevgisini uyandırmak, hayal dünyasında müzik imgesini geliştirmek, ritim duygusunu vermektir. Müziği seven insanı sever, toplumu sever, yaşamı sever, eşsiz bir ruh gücü ve zenginliği kazanır. Enstrüman eğitimi, öğrencinin kişisel gelişiminde çok yönlü ve olumlu etkiler yaratır

 

 

 

 

 

Bağlama ailesinin atası, Orta Asya kökenli kopuzdur. Yöresine ve boyutuna göre meydan sazı, divan sazı, çöğür, bağlama, bozuk, tanbura, cura, ikitelli, bulgarı gibi isimler alır. Bağlama en çok kullanılan halk çalgılarımızdandır, bu nedenle bağlı olduğu aileye adını verir.

Teller üç grup halinde toplam 6 ila 9 tanedir. 18-22 perdesi vardır. Tellerinin akortlarının değiştirilmesiyle pek çok farklı düzen sağlanabilir. Kullanılan tekniğe göre mızrapla veya parmaklarla çalınır. Parmakla çalma tekniğine şelpe denir.

Kıvılcım Sanat Akademisinde bağlama eğitimine beden yapısına göre 5-6 yaşlarından itibaren başlanabilir. Kurumumuzda bağlama dersleri öğrenciye göre kişisel bir program ve repertuar hazırlanarak verilir

 

Kurs kapsamında alacağınız eğitimle temel ses teknikleri, oturuş ve tutuşa yönelik çalışmalar, Türk müziğinde yer alan bemol ve diyez kavramları, nota bilgilerine göre enstrüman çalabilme, makamlar, makamlara göre usul teknikleri gibi süreçlerden geçeceksiniz. Doğru ve temiz ses çıkarabilme gibi süreçleri de kapsayan ney eğitimi ile kendinizi geliştirme olanağına sahip olacaksınız.

 

 

 

GÜZEL SANATLAR LİSE VE FAKÜLTELERE HAZIRLIK  BÖLÜMÜ
Önem verdiğimiz bir diğer bölümümüz ise güzel sanatlar lise ve fakültelerine hazırlık kurslarımızdır. Sizde yeteneklerinize güveniyor ve müzik alanında kariyer hedefliyorsanız, sınav öncesinde tüm eğitim kadromuzla yanındayız. Her yıl berilrli sayıdaki kontenjanımıza öğrenci kabulu özel yetenek testleriyle sağlanmaktadır.