Kara Kalem Kursu

Davinci tekniği ile temel karakalem dersleri.

  1. Çizgi
  2. Ölçme,Oran ve Orantı Çalışmaları
  3. Perspektif
  4. Modelleme
  5. Kompozisyon
  6. Renk,Renk Bilgisi

 

 

 

 

 

Suluboya tekniğinin en büyük özelliklerinden birisi; şeffaf olmasıdır, bu yüzden konu çizilirken çok hafif  çizgilerle çizilir veya sert kalemler kullanılır ya da çok az çizilir çoğu kısım doğrudan fırçayla çizilir. Suluboyada kapatıcı oduğu için beyaz kullanılmaz, en açık tonda kağıdın beyazlığından yararlanılır diğer tonlar boyayı sulandırarak bulunur.Bir sürdüğünüz boyanın üzerinden tekrar geçmek gerekirse kurumasını bakleyin.Mavi bir rengin üzerinden sarıyı sürerseniz yeşil renk elde edersiniz. Islaklıktan dolayı renklerin birbirine karışmasından korkmayın bu suluboyanın kendine özgü yanlarındandır. Günümüzde piyasada çok çeşitli suluboya ve kağıtları satılmakta,bunların kaliteli olanlarını almanızı tavsiye ederim. Fırça olarak değişik kalınlıklarda samur fırçalar en uygun olanlardır

Rönesans’tan günümüze kadar en çok uygulanan ve kabul görmüş resim tekniğidir. Yağlı boya tekniği yapım sırasında kısmen hata kabul eden bir tekniktir. İstenmeyen yerler sonradan düzeltilebilir.Yapılan resimler uzun ömürlüdür.Temizlik ve bakımı kolaydır. Yağ (bezir yağı) ve toz boyaların karışımıyla yapılmış boyalara yağlı boya denir. Bu karışımın içine katılan diğer maddeler boyanın kalitesini belirlemektedir. Yağlı boyada aranan başta gelen özelliklerden biri renklerin solmaması, diğeri, üzerinde kabuk yapmadan kurumasıdır. Yağlı boya tekniğinde iyi sonuç almak için: Resim yapılacak sathın iyi hazırlanmasına, kaliteli boya kullanılmasına, incelticilerin kaliteli olmasına, boya paleti, fırçalar ve resim sehpasının kullanışlı olmasına dikkat edilmelidir.Ayrıca güzel resimler yapmak için çok çalışmak gerekir. Çok çalışmak kaliteyi de beraberinde getirir.

 

GÜZEL SANATLAR LİSE VE FAKÜLTELERE HAZIRLIK  BÖLÜMÜ
Önem verdiğimiz bir diğer bölümümüz ise güzel sanatlar lise ve fakültelerine hazırlık kurslarımızdır. Sizde yeteneklerinize güveniyor ve resim alanında kariyer hedefliyorsanız, sınav öncesinde tüm eğitim kadromuzla yanındayız. Her yıl berilrli sayıdaki kontenjanımıza öğrenci kabulu özel yetenek testleriyle sağlanmaktadır.